شما اينجا هستيد: Home » سایر نکات درباره قناری » قناری – نوشته جناب آقای خسروفرسیابی :

قناری – نوشته جناب آقای خسروفرسیابی :

قناری – نوشته جناب آقای خسروفرسیابی :

قناری – نوشته جناب آقای خسروفرسیابی:

دوستدار قناری
کسانی که به تازگی به جرگه پرورش دهنده گان قناری پیوسته اند باید بداند که دانسته های فعلی آنها میراث پیشکسوتانی است که وقت و هزینه زیادی را صرف توسعه وپرورش انواع حیوانات خانگی کرده اند. نسلهای گذشته با بردباری درحین کار با این پرنده انواع گوناگونی از این پرنده را تکثیر کرده وبرای پرورش دهنده های امروز به یادگار گذاشته اند و نتیجه این زحمات به ارزانترین آرزو برای پرورش دهنده هایی که امروزه برای رسیدن به بالاترین استاندارد ها فعالیت می کنند تبدیل شده است.یکی از برجستگیهای جالب این پرنده جذابیت زندگی او در تمام طول سال است. بطوریکه در هر فصل روش زندگی او طوری تغییر می کند که هیچگاه یکنواخت و کسالت آور نیست.فصل تولید مثل اوج جسارت و فعالیت پرنده در ماههای بهمن تا اردیبهشت¸ دوره تولکی زمان تعویض کلیه پرها و زمان آرامش پرنده در ماههای خرداد تا شهریور و دوره بلوغ جنسی و اوج زیبایی و حضور در نمایشگاه ها در ماههای مهر تااوایل زمستان همگی حکایت از فعالیت دائمی این پرنده دارد .اززمان برگزاری نمایشگاهها تا شروع فصل تولیدمثل فرصت مناسبی است که پرورش دهنده ها می توانند به فکرنظافت و پاکیزگی محل زندگی پرنده های خود باشند.
نکته قابل ذکر اینکه هر پرورش دهنده تازه واردی می تواند با هزینه بسیاراندکی یک تا دوجفت پرنده تهیه کرده و در گوشه ای از اتاق خود آنهارا جای داده وبا موفقیت تکثیر نماید. اما آنهایی که بصورت حرفه ای به تکثیر این پرنده مشغولند به ابزارو مکان و سرمایه گذاری بیشتری نیاز دارند. این دسته از پرورش دهنده ها به اتاقی مجزا برای نگهداری از پرنده های خود احتیاج دارند که می تواند بخشی از محوطه بیرونی منزل یا یکی از اتاقهای محل زندگی و یا اتاق زیر شیروانی باشد.
هر پرورش دهنده می تواند عضو یکی از باشگاه های محلی باشد و هر باشگاه محلی عضو باشگاه استانی¸ هر استان عضوباشگاه کشوری و در نهایت هر کشور بنا به در خواست و گرفتن موافقت های مورد نیاز به کنفدراسیون بین المللی می پیوندد تا بتواند در مسابقات بین المللی حضور یابد. مزایای وجود باشگاه های محلی برای نوآموزها ارتباط آنها با پرورش دهنده هاست تا بتوانند در کنار آنها آموزش ببینند. در ایران فعلا این مهم به حضور در پرنده فروشی ها و نمایشگاه های فصلی و گروه ههای خودجوش محدود است.
درنمایشگاه ها در کنارانواع نژادهای متنوع پرندگان زینتی حجم انبوهی از پرندگان حاضر در نمایشگاه را قناری ها تشکیل می دهند. بطوریکه این همه استقبال باعث بوجود آمدن مشاغل گوناگونی ازجمله قفس سازی¸ تولیدلوازم جانبی و ابزار ¸ تولید داروها و مکمل ها ¸کشت و بسته بندی انواع دانه و انواع محصولات غذایی شده است.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

Scroll to top