شما اينجا هستيد: Home » تبلیغات - فروش قناری و لوازم » دومین نمایشگاه کشوری ایران قناری در شیراز :

دومین نمایشگاه کشوری ایران قناری در شیراز :

دومین نمایشگاه کشوری ایران قناری در شیراز :

دومین نمایشگاه کشوری ایران قناری در شیراز

روز جمعه سوم مهرماه 1394

ازساعت 9.30 صبح لغایت 19 عصر

محل برگزاری : شیراز – 500 متر بعد از پلیس راه سپیدان – سمت چپ باغ مهر آفرین

814402924_30918 814501119_30657(1)812238870_70836

دومین نمایشگاه بین‌المللی “ایران قناری” در شیراز برگزار شد

دومین نمایشگاه بین‌المللی ایران قناری با بیش از ۲ هزار پرنده در شیراز برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، دومین نمایشگاه بین‌المللی “ایران قناری” صبح امروز با ارائه بیش از 2 هزار قناری آغاز به کار کرد.

حسین همتی، مدیر دومین نمایشگاه بین‌المللی “ایران قناری” و از فعالان حوزه پرورش قناری در استان فارس ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: نمایشگاه ایران قناری که نخستین نمایشگاه پرورش قناری در جنوب کشور است، با همکاری عباس عباسی، از پرورش‌دهندگان قناری استان اصفهان، برپا شده است.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته از نخستین نمایشگاه ایران قناری استقبال خوبی شد و برای برگزاری سالانه این نمایشگاه با کیفیت بهتر برنامه‌ریزی شده است افزود: افراد علاقه‌مند به پرورش قناری و متخصص در این حوزه از سراسر کشور برای حضور در این نمایشگاه دعوت شدند که بیشتر آنها از استان‌های تهران، کرمانشاه، همدان، قم، کرمان، یزد، هرمزگان، بوشهر و خوزستان هستند.

مدیر دومین نمایشگاه بین‌المللی ایران قناری با اشاره به انواع نژاد قناری، خاطرنشان کرد: قناری‌هایی که در این مجموعه و در سالن‌های پرورش قناری کل کشور هستند شامل نژادهای مختلفی از جمله جی‌بوس، اسپانیایی، ایتالیایی، فری، شامپیون، کراست، کاکلی، جی‌بری کلاستر و یک نژاد ایرانی به نام رسمی بلند ایرانی هستند که در بین همه این‌ها نژاد رسمی‌بلند ایرانی یا کشیده‌بلند ایرانی بسیار شاخص بوده و سرآمد قناری‌های ایران و جهان و از گران‌ترین آنها محسوب می‌شود.

همتی با بیان اینکه قیمت نژاد رسمی‌بلند ایرانی از یک میلیون تا 150 میلیون تومان نسبت به شاخص‌هایی که وجود دارد متغیر است، تصریح کرد: در این نمایشگاه بیش از دو هزار پرنده به نمایش درآمده است که بیش از 800 قناری از نژاد رسمی بلند ایرانی است.

وی با اشاره به اینکه نمایشگاه امسال نسبت به سال گذشته تفاوت‌هایی از نظر سبک و نژاد قناری‌ها دارد و سطح نمایشگاه از نظر کمی و کیفی ارتقا یافته است بیان کرد: با توجه به اینکه قناری نژادهای مختلفی دارد در این نمایشگاه سعی شده است تا بیشتر قناری‌هایی عرضه شود که بیشتر مورد استقبال مردمند.

مدیر دومین نمایشگاه بین‌المللی ایران قناری با بیان اینکه نژاد اصلی که در ایران تولید می‌شود و خواهان بسیاری در سراسر جهان دارد و جزو گرانترین نژادهای قناری در سراسر دنیاست نژاد رسمی بلند ایرانی است عنوان کرد: تولید این نژاد در ایران وضعیت بسیار خوبی دارد.

همتی با اشاره به اینکه تولید سال گذشته قناری در استان فارس بسیار خوب بود و نزدیک به 5 هزار قناری صادر شده است اظهار داشت: میزان صادرات قناری در سال گذشته نسبت به سال 92 نزدیک به 100 درصد افزایش داشته است.

وی با تاکید بر اینکه باید موانع قانونی صادرات قناری به ویژه به کشورهای حوزه خلیج فارس و برخی کشورهای اروپایی که خواهان قناری ایران هستند برطرف شود گفت: متاسفانه در حال حاضر به واسطه افرادی خاص و به صورت قاچاق بخشی از صادرات قناری کشور انجام می‌شود.

مدیر دومین نمایشگاه بین‌المللی ایران قناری با بیان اینکه سال گذشته 18 سالن جدید پرورش قناری با سرمایه بیش از یک میلیارد تومان در استان فارس راه‌اندازی شده است افزود: افرادی که علاقه‌مند به حوزه پرورش قناری بودند وارد عرصه شدند و هر کس به نسبت توانایی مالی خود سرمایه‌گذاری کرده است.

همتی با اشاره به اینکه در سال گذشته در 5 سالن خود نزدیک به معادل 3 میلیارد تومان قناری تولید کرده است خاطرنشان کرد: بخشی از این قناری‌ها در داخل کشور و در نمایشگاه‌های مختلف داخلی عرضه و بخشی از آن نیز به کشورهای بازار هدف صادر می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه تولید و پرورش قناری به عنوان گزینه‌ای کارآفرین و در امتداد اقتصاد مقاومتی نیاز به حمایت دستگاه‌های مختلف و مسئولان دارد تصریح کرد: پرواز آسمان در زمینه صادرات همکاری خوبی دارند اما به دلیل نبود زیرساخت‌ها صادرات هوایی در برخی موارد منجر به زیان می‌شود به عنوان مثال در یک ماه گذشته نزدیک به 180 میلیون تومان خسارت به تولیدکنندگان استان فارس وارد شد و تعدادی از پرندگان تلف شدند.

مدیر دومین نمایشگاه بین‌المللی ایران قناری حداقل میزان سرمایه برای ورود به عرصه پرورش قناری را 200 میلیون ریال اعلام کرد و گفت: با توجه به اینکه پرورش قناری شغل دوم تمام فعالان این حوزه است اما می‌تواند درآمدی بیش از درآمد شغل اول برای افراد داشته باشد و می‌توان یک اتاق از منزل را به این کار اختصاص داد و آن را تجهیز کرد.

به گفته همتی اگر حمایت‌های لازم از صنعت تولید و پرورش قناری صورت گیرد شیراز در آینده نزدیک به یکی از قوی‌ترین قطب‌های صادرکننده قناری تبدیل می‌شود.

عباس عباسی، یکی از سالن‌دارهای پرورش قناری در اصفهان و از برگزارکنندگان نمایشگاه ایران قناری در شیراز، نیز در جمع خبرنگاران با گلایه از اینکه حوزه پرورش قناری در سال‌های گذشته در کشور آسیب دیده و افراد علاقه‌مند به صورت انفرادی فعالیت دارند، اظهار داشت: هرکسی بسته به توان مالی خود در این حوزه تلاش می‌کند و هیچ سازمان و ارگانی این افراد را حمایت نمی‌کند.

وی با اشاره به حجم بالای تجارت قناری در کشورهای اروپایی خاطرنشان کرد: این تجارت در زمینه دارو برای قناری‌ها و خود قناری است و نیاز به حمایت جدی دارد چراکه می‌تواند ارزآوری خوبی برای کشور داشته باشد.

عباسی با بیان اینکه تاکنون در جنوب کشور چنین نمایشگاهی بر پا نشده بوده اما با تلاش‌های گسترده برخی از پرورش‌دهندگان قناری امسال دومین نمایشگاه ایران قناری برگزار شد تصریح کرد: این نمایشگاه تا ساعت 19 امروز برای بازدید عموم برپاست و علاقه‌مندان می‌توانند به آدرس 500 متر بعد از پلیس‌راه شیراز دوکوهک، باغ شایلین مراجعه کنند.

وی با اشاره به آدرس سایت‌های www.qanariiran.com , www.Shirazqanari.com، عنوان کرد: انواع داروها، ویتامین‌ها و ملزوماتی که در پرورش قناری و وسایلی که در قفس قناری‌ها کاربرد دارد در این نمایشگاه عرضه می‌شود.

رضا بهشتی، یکی از بازدیدکنندگان و پرورش‌دهنده قناری در مشهد مقدس است که از 13 سالگی قناری داشته و تا الان نزدیک به 35 سال است در زمینه نگهداری قناری فعالیت داشته است، وی که کارمند بازنشسته بانک ملت است به همراه پسرانش که یکی از آنها فوق لیسانس کامپیوتر و دیگری لیسانس معماری است به تازگی وارد صنعت پرورش قناری شده‌اند.

بهشتی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در شیراز دلیل حضور خود در دومین نمایشگاه ایران قناری را خرید قناری برای تولید عنوان کرد و اظهار داشت: سال گذشته نیز معادل 40 میلیون تومان قناری از این نمایشگاه خریداری کردم و برای تولید به مشهد بردم و در طول یک سال نه‌تنها سرمایه خود را به دست آوردم بلکه این فعالیت بیش از 120 میلیون تومان سود در بخش داخلی برایم به همراه داشت.

وی که از عدم حمایت مسئولان در زمینه صادرات قناری گلایه‌ دارد به حضور گسترده زائران خارجی به ویژه از کشورهای حوزه خلیج فارس در مشهد مقدس به عنوان یک فرصت برای عرضه قناری به زائران خارجی اشاره و بیان کرد: چند روز گذشته یکی از زائران خارجی حرم امام هشتم در مشهد مقدس نزدیک به 70 میلیون تومان قناری از بنده خریداری کرد و مسئولیت انتقال آنها به خارج از کشور با خودش بود که بیشتر از طریق زمینی منتقل می‌شوند زیرا صادرات هوایی موانع زیادی دارد.

بهشتی بخشی از مشکلات حوزه صادرات قناری را مربوط به مسائل بهداشتی، قرنطینه و دامپزشکی دانست و گفت: این مشکل به داخل کشور محدود نمی‌شود بلکه در خارج از کشور نیز مشکلات این حوزه بیشتر است اما خوشبختانه برخی مسئولان به این یقین و باور رسیده‌اند که می‌توان قناری را هم صادر کرد و ارزآوری خوبی دارد.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

Scroll to top