شما اينجا هستيد: Home » دانستنی ها درباره قناری » Canary – Crested :

Canary – Crested :

Canary – Crested :

Canary – Crested

از سال ۱۷۵۰ در انگلستان وجود داشته و بر روی سر او پرهایی به فرم چتری وجود دارد. البته نرویچ کاکل دار نیز وجود دارد که فرقش با این نژاد در اندازه و طول بدن است به طوری که نژاد کاکلی طول بدنش بلندتر از ۱۶ سانتی متر ولی نورویچ کوتاه تر از۱۶ سانتی متر است.

 

معرفی و استاندارد قناری کرست
معرفی نژاد کرست :
حجیم بودن پرهای این پرنده چشمگیر می باشد . دید پرنده توسط پرهای چشم مسدود است . چنین پرهای انبوهی نیاز به تغذیه مناسب دارد .
در این گونه ، هم پرنده کاکل دار و هم بدون کاکل وجود دارد . چتر این قناری بزرگ انگلیسی در نوع خود بی نظیر است . با ملاحظه قناری کرست می توان به خویشاوندیش با نژاد نورویچ پی برد . اما انواع امروزی آن دارای علائم مشخصه فاحشی نسبت به نورویچ هستند . نورویچ های مدرن کوتاهتر ، گردتر و کروی ترند . ولی قناری کرست کشیده تر و بلندتر و پرهای نا منظم تری دارند . بطوری که می توان به سادگی این دو گونه را از یکدیگر تفکیک کرد .
سالها ی طولانی گلاسترها در کنار کرست در زمره یک گونه شناخته می شدند تا سرانجام در سال ۱۹۲۵ بعنوان نژادهای مجزا معرفی گردیدند .
استاندارد کرست :
کاکل ( کاکلی ) سر و گردن ( بدون کاکل ) ، نوک و ابرو : ۵۰ امتیاز
کاکل : اولین نکته ای که باید مد نظر گرفته شود ، کاکل ، سایز آن و حال آن است . کاکل نمیتواند خیلی بزرگ باشید . کاکل باید همنواخت ، یکسان ، پر پشت و پهن باشد . پر های بلند و پر شاخه باید از نقطه مرکزی سر شروع شده و تا روی چشم ها ، نوک و به طور کلی صورت را بپوشاند . یک کاکل خوب میتواند تخت باشد اگر کاملا پشت سر را پر کرده باشد یک تکه باشد ( جدا نشده باشد ) ویژگی دیگر کاکل خوب باید حالت افتادگی و آویزان بودن را دارا باشد .
سر و گردن : سر و گردن در قناری کرست باید بزرگ و گرد باشد به علاوه این که پهنای آن به همه طرف یکسان باشد ، پر های سر و گردن باید با کیفیت بالا ، بلند و با یک انتهای نوک کوچک به سمت جلو ، رو به پایین ( دهانه نوک ) جهت داشته باشد . پر های سر باید طوری باشند که وقتی با دست میکشید تا انتهای نوک کشیده شود ، این پر های سر بلند حالت اخم زیبایی به این قناری می دهد .
نوک : کوچک و تمیز
ابرو ها : کلفت و آویزان رو به سمت پایین
پر ، دم ، بال ها و رنگ : ۲۰ امتیاز
دم : دم باید کوتاه و باریک باشد .
بال ها : بال ها باید چسبیده به بدن ، بلند و تا قسمت ابتدایی دم ادامه داشته باشد ( بدون حالت ضربدری )
پر : پرها باید نرم و با کیفیت باشند ، بدون هیچ گونه فر در بدن و سینه
رنگ : تمامی رنگ ها مجاز به استثنا رنگ قرمز
فرم بدن و اندازه : ۱۵ امتیاز
فرم بدن باید حالت سهره گاوی (bullfinch) را داشته باشد و به همان نسبت درشت باشد ، دارای انحنای متناسب در بدن و سینه ای گرد و پر داشته باشد ، گردن هم باید پر پر . کوتاه باشد
اندازه : حداقل ۱۷ سانتی متر
پنجه و پاها : ۵ امتیاز
پاها کوتاه و ران ها رو به عقب باشند .
شرایط و وضعیت عمومی : ۱۰ امتیاز
پاکیزه و سالم ، استفاده از قفس مناسب
جمع امتیازات ۱۰۰ امتیاز

 

 

 

 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

Scroll to top