شما اينجا هستيد: Home » تغذیه قناری » نکات اساسی در برنامه غذایی قناری :

نکات اساسی در برنامه غذایی قناری :

نکات اساسی در برنامه غذایی قناری :

1- تغذیه تا جایی که امکان دارد طبیعی باشد.

2- تغذیه قناری متنوع باشد.

3- تغذیه از موا د تازه باشد.

برنامه غذایی مناسب می تواند باعث پیشگیری بسیاری از بیماری ها و اختلالات تولیدمثلی گردد و نیز سلامتی و شادابی پرنده را تضمین می کند.چون قناریها گیاهخوارند باید از دانه هایی تغذیه شوند که شامل مواد مورد نیاز از قبیل پروتئین ها و چربیها و ویتامینها و مواد معدنی و … باشند. مهم ترین و اصلی ترین غذای قناری که به صورت عمومی و مداوم استفاده می شود تخم کتان می باشد ولی جون حاوی پروتئین و مواد معدنی نیست باید مقداری دانه های دیگر مانند تخم شلغم ، ارزن ، تخم منداب ، تخم بزرک ، شاه دانه ، تخم کاهو ، تخم خرفه را به برنامه غذایی اضافه نمود.
بسته به زمان و مرحله رشد و نژادهای خاص باید دانه های مختلفی را در اختیار پرنده قرار داد. این دانه ها در فروشگاهها به صورت آماده وجود دارند و می توان آنها را تهیه نمود. سبزیجات و میوه جات تازه نیز حتما میباید جزو برنامه غذایی قناری قرار گیرد. بهترین زمان برای استفاده از میوه جات و سبزیجات صبح است زیرا بر اثر ماندن ممکن است ترش شوند که باعث مسمومیت پرنده می شود.
مقدار مصرف غذای پرنده باید کنترل شود زیرا اشتهای کم یا زیاد می تواند نشانه سلامتی یا بیماری باشد. در هوای سرد یا هنگام تولک رفتن مقدار مصرف غذای پرنده بیشتر می شود که به علت افزایش مصرف انرژی می باشد. عمدتا قناری بر اثر مصرف بیش از حد غذای مقوی مبتلا به چاقی شده و از لحاظ آواز و همچنین قدرت تولید مثل افت می نماید لذا انتخاب غذای مناسب در اندازه کافی بسیار مهم است

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

Scroll to top